آموزش اشتراک بازی های استیم

آموزش اشتراک بازی های استیم

 


 

با اشتراک گذاری بازی های استیم میتوان بازی ها را با اکانت های مختلف مثل اعضای خانواده و دوستان ،و همچنین اکانت های مختلف خودتان به اشتراک بگذارید.

 

شما میتوانید چند اکانت استیم با ریجن هایی که معمولا پر استفاده هستند مثل : آرژانتین، روسیه و ترکیه درست کنید. سپس بازی مورد نظر را در یکی از اکانت هایتان که ریجنش آن بازی را با قیمتی بهتر ارائه می دهد تهیه کنید. سپس آن اکانت را با سایر اکانت هایتان به اشتراک بگذارید  (Family Sharing). 

با این کار شما میتوانید با یک اکانت به تمامی اکانت هایی که بازی در آنها تهیه کرده اید دسترسی داشته باشید.  

 

ساخت اکانت استیم (با ریجن دلخواه)

یافتن ریجن اکانت 

 

شما میتوانید بازی های خود را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید.

 

محدودیت ها:

 بعضی بازی ها قابلیت اشتراک گذاری ندارند، یعنی شما باید بازی مورد نظر را در همان اکانتی که بازی در آن فعال شده، بازی کنید. 

شما قادر خواهید بود بازی ها را تا 5 اکانت و با 10 دستگاه به اشتراک بگذارید.

این بازی‌ها در آن واحد تنها توسط یک نفر به صورت آنلاین قابل بازی است. اکانت اصلی بازی به سایر اکانت های متصل شده ارجعیت دارد. یعنی تا زمانیکه بازی در اکانت اصلی در حال اجرا باشد سایر اکانت ها قادر نخواهند بود از آن استفاده کنند.

 

مراحل زیر را برای هریک از اکانت هایی که می خواهید share  شوند انجام دهید:

برای اینکه بتوانید از سیستم اشتراک استیم با نام Family Library Sharing استفاده کنید، ابتدا باید Steam Guard  را فعال کنید.

برای انجام این کار ابتدا به سراغ تنظیمات استیم رفته، بر روی Account کلیک کنید سپس تنظیمات Manage my account with Steam Guard security را باز کرده و از بین دو گزینه اول، یکی را انتخاب کنید(ترجیحا گزینه دوم یعنی از طریق ایمیل)

اشتراک بازی های استیم

اشتراک بازی های استیم

 

استیم گارد شما در اینجا فعال شده ، حالا میتوانید مراحل اصلی را دنبال کنید:

ابتدا باید در سیستم دوست یا اعضای خانواده خود با اکانت استیم خود وارد شوید. اینگونه اکانت شما به آن سیستم معرفی می شود.

وارد Setting اکانت خود شوید. برگه Family را انتخاب کنید. در قسمت Family view با فعال کردن پین کد، سایر اکانت ها می توانند دسترسی محدود و امنی به اکانت شما داشته باشند. در قسمت دوم با فعال کردن Family Library Sharing میتوانید اکانتی که میخواهید به آن متصل شوید را انتخاب کنید.  

 

اشتراک بازی های استیم

اشتراک بازی های استیم

 

برای فعال کردن Family View، فرم زیر را پر میکنیم به اینصورت که با انتخاب گزینه All games اکانت متصل شده به این اکانت میتواند با زدن کد به تمام بازی ها و سایر چیزهایی که تیک میزنیم دسترسی داشته باشد. ممکن است شما ترجیح دهید فقط بعضی از بازی ها را به اشتراک بگذارید پس only game i choose را انتخاب و در ادامه بازی هایی که میخواهید در دسترس قرار بگیرد را تیک بزنید.  قسمت دوم هم به همین صورت است با تیک زدن هر گزینه دسترسی به آن را مجاز میکنید.

اشتراک بازی های استیم

اشتراک بازی های استیم

 

کد 4 رقمی را در این قسمت بسازید. اکانت های متصل شده به این اکانت، با زدن این کد میتوانند به گزینه هایی که انتخاب کردید دسترسی داشته باشند.

کدی را که به ایمیل شما فرستاده شده در این قسمت وارد کنید.

 

 

با انجام مراحل قبلی، علامت اشتراک گذاری برای شما نشان داده میشود. حالا باید اکانتی که میخواهید به این اکانت متصل شود را معرفی کنید. پس گزینه  Authorize the computer را تیک زده و از بین اکانت های نمایش داده شده، اکانت مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی ok کلیک کنید. با زدن گزینه Manage other computers شما میتوانید لیست اکانت ها و سیستم های متصل شده را ببینید و با زدن Revoke اتصال آنها را قطع کنید.

اشتراک بازی های استیم

اشتراک بازی های استیم

 

با کلیک بر روی نماد Family view شما میتوانید این قابلیت را فعال کنید که به رنگ سبز تبدیل می شود. 

اشتراک بازی های استیم

اشتراک بازی های استیم

 

شما میتوانید تمامی مراحل را در اکانت های دیگر هم انجام دهید.

 

  1. aminkhani1997 گفت:

    سلام.
    راهی جز این نداره مثلا ایمیلی چیزی به استیم بزنیم برای تغییر رجین